Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/erenaligulcom/public_html/ayar.php on line 9
Eren Ali Gül - Reddiye-i vicdan

Reddiye-i vicdan

Canlılar biyolojik sınıf ve aileler açısından, doğum farklılıklarını tadarlar. Doğumları, yaşamlarına tezahüren sınıf ve aile kuramını sürdüregelir.

Netekim´ciler; Çorum’u bırakıp Fatsa’ya bakanlar insan biyolojisini, milli ve “gayrısafi milli hasıla”larına biaden “Türklerin asker” doğduğuna dair telkin ve tezler yazmaktalar. İleri demokrasiden bahsedip, Ortadoğu halkının ensesinde el gezdiriyorlar. Evvela; milli sınırlarınız ve mitolojik askeri mantıksızlığınız çerçevesinde savaş aygıtı kullanmak istemiyor, insan öldürmek istemiyorum.

Ben, Konya’da Selçuk ilçesinde dünyaya gelmiş; Tunceli Ovacık halkının bir üyesiyim. Mensubu olduğum sınıf ve aile biyoloji sürerliliğimde, askerlik yoktur. Her Türk asker doğuyormuş. Ben Türk değilim. Evrimsel, dinsel ve mito-trajik bir dramdan bahsederken, külliyen red diyorum.

Her Zaza, Dersim’de dünyaya gelmez. Ben, Selçuk Konya’sında dünyaya geldim. Her insan dünyaya gelemez. Kimisi; rahimlenirken çufçuf eden trenin patlamasında sıçrayan şarapnelin itme kuvvetine karşı vücudun gösterdiği rekreasyonun başarısızlığı sonucunda ölümü tadar. Öyle ki; her canlı dünyayı tadamaz. Kimisi; çocukken ölür. Her silah bir insan elini hakedemez. Hak ve hakkınızın gazabında, Mevlana olsa dönmem. Benim dinim yok. İnim inim inleyen ölüm makinelerinizin etrafında, para para para diye dönen “döngöz”lerden değilim.

Her insan, Dersim’lileri anlamak zorunda değil. Ben sizi anlamak için çabalayacağım. Her kan, her makine, çocuklarınızın ey dünyalılar çocuklarınızın gözlerinden, kemiklerinden, etinden ve sofrasından kayıptır.

Gelin biyolojik ayrıntılarımızı sadeleştirip, barış ve huzurun iktidarını ifşa edelim.

Reddediyorum,
Eren Ali Gül

Eren Ali GülBu içerik 582 kez okundu


Müzik aletleri

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/erenaligulcom/public_html/ayar.php on line 9

Fatal error: Cannot redeclare meta() (previously declared in /home/erenaligulcom/public_html/php/meta.php:9) in /home/erenaligulcom/public_html/php/meta.php on line 28